Stalowowolscy kolarze wciąż bez miejsc na podium

Kolarze stalowowolskiej Voster Uniwheels Team na czele peletonu.
Kolarze stalowowolskiej Voster Uniwheels Team na czele peletonu. Dariusz Krzywański
Stalowowolska grupa kolarska Voster Uniwheels Team ma za sobą kolejne starty na szosie. Nie było miejsc na podium.

Zgodnie z polską, kolarską tradycją, dzień przed Ślężańskim Mnichem, polska czołówka ścigała się w ramach kryterium w Dzierżoniowie. W tym roku najlepszy okazał się Paweł Bernas (Domin Sport), który zwyciężył również w finałowym sprincie, jak i klasyfikacji punktowej. Drugi na mecie był Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), a trzeci Eryk Latoń (Team Hurom), który przyprowadził peleton. W klasyfikacji punktowej drugą lokatę zajął Kamil Zieliński (Domin Sport), a trzecią Stosz.

W klasyfikacji punktowej najwyżej spośród kolarzy stalowowolskiej grupy Voster Uniwheels Team zostali sklasyfikowani: Adam Stachowiak (19. miejsce) oraz Jakub Najs (20. miejsce). W rankingu końcowym na wysokim ósmym miejscu znalazł się Mateusz Grabis, na 16. miejscu sklasyfikowany został Adam Stachowiak, 19. pozycję zajął Jakub Najs, Artur Krasnodębski zajął 55. miejsce, a Jakub Nowaczek (58. pozycję).

W niedzielę nasi kolarze już rywalizowali na trasie Ślężańskiego Mnicha w Sobótce. Elita panów miała do pokonania 126 kilometrów na które składało się siedem osiemnastokilometrowych okrążeń. Dobrą formę na początku sezonu potwierdził Paweł Franczak (Team Hurom), który nie dał szans w sprincie reprezentantom Czech Martinowi Boubalowi (CK Pribram) i Frantiskowi Sisrowi (CCC Sprandi Polkowice). Jeśli chodzi o Voster to po finiszu z dużej grupy Przemek Sobieraj uplasował się na 17. miejscu a Adam Stachowiak został sklasyfikowany na 18. pozycji.

Dostawca: x-news