Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IX Ognisko Patriotyzmu zapłonęło na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Ognisko Patriotyzmu na Narodowe Święto Niepodległości
Ognisko Patriotyzmu na Narodowe Święto Niepodległości Zdzisław Surowaniec
Rozpalenie ogniska patriotyzmu poprzedziła Msza święta w intencji ojczyzny w bazylice konkatedralnej. Bezpośrednio po niej rozpocznie się uroczysta defilada przez ulice miasta na Plac Piłsudskiego, której zwieńczeniem były oficjalne uroczystości wojskowe z udziałem Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury i mażoretek „Różanki”.

Ognisko patriotyzmu w Stalowej Woli

Poproszona o zabranie głosu senator Janina Sagatowska przypomniała słowa papieża Jana Pawła II: „proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię „Polska”, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością — taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym, abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”. Zapewniła, że uroczystość Święta Niepodległości jest potwierdzeniem przyjęcia tego dziedzictwa.

Poseł Rafał Weber mówił o zagrożeniu wolności i koniecznością odstraszenia wrogów silną armią. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny zwrócił uwagę, że Bóg zawsze czuwa nad Polską i wyprowadza ją z opresji. A prezydent Lucjusz Nadbereżny w płomiennych słowach przypominał o konieczności miłowania ojczyzny przez naukę, pracę, patriotyzm i codzienny trud.

Uroczysta przysięgę na sztandar szkoły

Dwustu uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół numer 1 imienia Władysława Sikorskiego złożyło uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Kolejnym punktem było odczytanie apelu pamięci i salwa kompanii reprezentacyjnej z niżańskiego garnizonu.

Po defiladzie zapłonęło Ognisko Patriotyzmu, rozpalone przez prezydenta Lucjusza Nadbereżnego i przewodniczącego rady Miejskiej Stanisława Sobieraja. Uczestnicy otrzymali śpiewniki z tekstami patriotycznych piosenek, śpiewanych do muzyki granej na gitarze przez Piotra Ruta.

Na uczestników stalowowolskich obchodów odzyskania niepodległości czekało wiele dodatkowych atrakcji. Mogli podziwiać wystawę sprzętu wojskowego Huty Stalowa Wola oraz 16 Batalionu Saperów Nisko. Nie zabrakło również grochówki żołnierskiej. 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto