MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces uczennic Sikorskiego ze Stalowej Woli w olimpiadzie „Zwolnione z teorii”. Wzięły udział w gali. Zobaczcie zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Uczennice „Sikorskiego”, które zrealizowały swoje projekty na finale Gali, z prawej opiekun Anna Parysz. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Uczennice „Sikorskiego”, które zrealizowały swoje projekty na finale Gali, z prawej opiekun Anna Parysz. Więcej na kolejnych zdjęciach. Zespół Szkół numer 1
19 maja w Warszawie odbył się wielki finał ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w którym wzięły udział uczennice Zespołu Szkół numer 1 imienia generała Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli. Jako jedyne w powiecie stalowowolskim, zrealizowały z dwa projekty społeczne. Wzięły udział w gali.

Młode aktywistki z klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawnym podjęły się trudnego zadania i rozpoczęły kilkumiesięczne działania w ramach zdobywania nowych kompetencji. Zadaniem uczestniczek było założenie i zrealizowanie własnego projektu społecznego w dowolnej kategorii przy wsparciu platformy zwolnienizteorii.pl., mentorów oraz nauczyciela-opiekuna. Celem Olimpiady było uzyskanie za zrealizowany w praktyce projekt certyfikatu biznesowego, sygnowanego przez Project Management Institute. Project to jedna z największych na świecie organizacji promujących dobre praktyki w zarządzaniu projektami.

Uczennice Sikorskiego zrealizowały dwa projekty o nazwach: „Składopedia”- w skład którego weszły Nikola Homa, Gabrysia Błyskal i Nadia Kasperek, oraz drugi „FeMyNizm” – Natalia Chmura, Wiktoria Kolano, Natalia Lewkowicz Paulina Micek, Aleksandra Watras. Dziewczyny od października 2021 roku w pocie czoła realizowały wytyczone sobie cele. Nie było to łatwe zadanie, bo trzeba było rozpocząć współpracę na zupełnie nowym gruncie i wiele rzeczy nauczyć się samodzielnie. Założyły konta w social mediach, gdzie prezentowały swoje pomysły, ucząc się tym samym praktycznych kompetencji do przyszłego działania. Pomimo pandemii, wielu problemów i przeciwności, uczennice nie poddały się, zrealizowały swoje projekty, ambitnie i wytrwale walcząc o wytyczone w projektach idee. I udało się. Mogą mieć teraz ogromną satysfakcję, podobnie jak szkolna społeczność.

Projekt o nazwie Składopedia” uzyskał tytuł Brązowego Wilka, co oznacza, że uczennice w swojej kategorii otrzymały trzecie miejsce wśród zrealizowanych projektów w całej Polsce! Tym samym Zespół Szkół numer 1 imienia generała Władysława Sikorskiego uplasował się na 185 miejscu spośród 371 które dostały się do rankingu szkół (wszystkich szkół, które przystąpiły do pracy z projektem było ponad 600).

Wszystkie uczennice „Sikorskiego”, które z sukcesem zrealizowały swoje projekty zostały zaproszone do udziału w wielkim finale Gali kończącej tegoroczne zmagania w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Jednak ich sukces to suma wielu składowych, między innymi wsparcie rodziców, współpraca z dyrektorem szkoły Agatą Krzek, nauczyciela – opiekuna Anny Parysz. Duże znaczenie miały także uwaga i wsparcie ze strony sponsorów, którzy wspierają inicjatywy społeczne i rozwój młodych ludzi motywowało do realnej pracy zespołowej. Wśród darczyńców byli nimi PSS Społem w Stalowej Woli, sklepik szkolny „Przysmaki Sikorskiego”. Natomiast głównym darczyńcą wyjazdu do Warszawy finalistek była Huta Stalowa Wola, bo dzięki jej wsparciu, finalistki mogły doświadczyć wielu pozytywnych emocji i stać się częścią wielkiej rodziny młodych talentów, którzy swoim działaniem chcą zmieniać otaczającą rzeczywistość.

Jedno jest pewne - dzięki wspierającej szkole i wspaniałym sponsorom, finalistki „Sikorskiego” dołączyły do społeczności tysięcy aktywnych osób, które chcą wspólnie działać dla dobra swojego otoczenia, które być może staną się kiedyś początkiem wspaniałego projektu własnego biznesu czy… podróży życia.

- Ogromnie cieszę się z sukcesu moich dziewczyn i byłoby cudownie gdyby jeszcze raz zostały wymienione za swoją pracę w mediach – powiedziała nam Anna Parysz, informując o sukcesie uczennic.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sukces uczennic Sikorskiego ze Stalowej Woli w olimpiadzie „Zwolnione z teorii”. Wzięły udział w gali. Zobaczcie zdjęcia - Stalowa Wola Nasze Miasto

Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto