Wyniki XXXIII Mistrzostw Stalowej Woli w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został zawodnik z Zabrnia -  Adam Giermaniuk
Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został zawodnik z Zabrnia - Adam Giermaniuk KKL Stal
XXXIII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli zorganizowane zostały 5 listopada.

Organizatorem rozgrywek sportowych był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „Stal” w Stalowej Woli. Zawody zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika.

W zawodach wystartowało 46 uczestników z następujących miejscowości: Stalowej Wola, Jastkowice, Nisko, Zabrnie, Tarnobrzeg, Rudnik nad Sanem, Wilcza Wola, Kolbuszowa, Bieliny, Leżajsk, Sędziszów Małopolski, Połaniec oraz Wadowice Górne.

Uczestnicy rozgrywek toczyli ze sobą bardzo zacięte pojedynki na szachownicy, w szczególności zawodnicy rozstawieni na wysokich stołach startowych. Niemniej, partie szachowe rozgrywane były w atmosferze fair play i z poszanowaniem przeciwników.

Zawodnicy otrzymali puchary

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły się o godz. 13:45. Zawodnicy za zajęcie trzech najwyższych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary oraz za zajęcie miejsc od 1- 4 nagrody rzeczowe.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie Open został zawodnik z Zabrnia - Adam Giermaniuk, drugie miejsce zajął Ryszard Czajkowski z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei trzecie miejsce uzyskał Tomasz Pintal ze Stalowej Woli a czwarty był reprezentant KKL Stal w Stalowej Woli – Robert Brak.

Klasyfikacje wiekowe

W klasyfikacji wiekowej: 2005-2011 pierwsze miejsce zajął: Filip Gemzik - reprezentant KKL Stal w Stalowej Woli, drugie miejsce uzyskał Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei trzecie miejsce zdobył Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, a czwarty był Adrian Toniak również reprezentant UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2012 i młodsi premiowane miejsca zajęli: pierwsze Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, drugie miejsce zdobyła Jagoda Zielińska z KGL Szarotka Wadowice Górne, z kolei trzeci był Filip Marszalik z Połańca , a czwarte miejsce zdobył Sebastian Szczepanik z TKSzach Tarnobrzeg.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0