6. PKO Bieg Charytatywny w Stalowej Woli przyciągnął tłumy pasjonatów sportu. Zebrane środki zostały przekazane na pomoc dzieciom

Łukasz Wołoszczak
Zobacz relację z 6. PKO Biegu Charytatywnego w Stalowej Woli!>>>
Pasjonaci sportu i pomagania w sobotę, 24 września zmierzyli swoje siły w ramach 6. PKO Biegu Charytatywnego. Główna konkurencja zawodów polegała na pokonaniu jak największej ilości okrążeń 400-metrowej bieżni w ciągu godziny. Tą formą rywalizacji zainteresowało się aż 45 drużyn z całej Polski, w tym aż 13 reprezentowało Stalowowolski Klub Biegacza. Jak się później okazało, rywalizacja była zacięta, a stawkę w kategorii open zdominowała reprezentacja Stalowowolskiego Klubu Biegacza pokonując aż 55 okrążeń.

6. PKO Bieg w Stalowej Woli przyciągnął tłumy sportowców

Na płycie stalowowolskiego stadionu lekkoatletycznego w sobotę, 24 września odbyła się zacięta rywalizacja pomiędzy 45 drużynami z całej Polski w ramach 6. PKO Biegu Charytatywnego. Założeniem wydarzenia sportowego jest pomoc, w tym roku zebrane pieniądze trafią do ośrodków zajmujących się pomocą psychologiczną i psychiatryczną dzieci. Organizatorzy niejednokrotnie podkreślali istotność profilaktyki i nadzoru nad zdrowiem psychicznym dzieci, szczególnie w tych trudnych czasach. Warunkiem przystąpienia do biegu było przekazanie darowizny o wartości niemniejszej niż 5 złotych.

Zawody biegowe zostały podzielone na dwie kategorie: bieg główny skierowany do dorosłych i trzy tury biegów na krótkim dystansie przygotowane dla dzieci do 13 roku życia. Dorośli byli oceniani na podstawie ilości pokonanych 400 metrowych pętli w ciągu godziny, natomiast w przypadku dzieci liczyło się kto pierwszy dobiegnie do mety. Dzieciaki mierzyły się na dystansie 100, 200 i 400 metrów.

Stalowowolski Klub Biegacza (SKB) przystępując do zawodów wystawił imponującą reprezentację, aż 13 zespołów, z których większość po zakończeniu rywalizacji mogła pochwalić się świetnym wynikiem.

Zobacz relację z 6. PKO Biegu Charytatywnego w Stalowej Woli!

W kategorii open najwyższe miejsce podium zajęła Sztafeta SKB w składzie: Marcin Nowak, Grzegorz Wójs, Mariusz Mierzwa, Marek Grykałowski, Jacek Skrzeszewski legitymując się pokonanymi 55 okrążeniami i 40 metrami.

W rywalizacji sztafet mieszanych na pierwszej lokacie uplasował się zespół SKB II składający się z: Tomasza Łeptucha, Macieja Hasiaku, Arnolda Pereza, Pawła Krupy i Natalii Cygan. Zespół pokonał 50 okrążeń i 200 metrów.

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet ponownie zajęła drużyna ze Stalowej Woli - SKB III w składzie: Beata Orłowska, Małgorzata Siembida, Agnieszka Strzałka, Dominika Szymańska, Barbara Skrzypczak. Zespół na swoim koncie po ukończeniu biegu miał 42 okrążęnia i 40 metrów.