MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konkurs Hackaton AI Stalowa Wola 2024. Zgłosiło się blisko 200 osób! Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Jedna z grup biorąca udział w konkursie Hackathon
Jedna z grup biorąca udział w konkursie Hackathon Zdzisław Surowaniec
Blisko dwustu młodych ludzi ze Stalowej Woli, Niska, Sandomierza i Tarnobrzega, którzy pasjonują się nowoczesnymi technologiami, w tym tematami sztucznej inteligencji, zgromadziło się w czwartkowe przedpołudnie w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, aby rozpocząć prace w Hackatonie AI Stalowa Wola 2024. 

Hackathon dla programistów w Stalowej Woli

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem.

– To drugi Hackathon w Stalowej Woli i drugi, który już na wstępie jest sukcesem. Taka liczba młodych ludzi, którzy zgłaszają się, aby wykonać zadania i wyzwania związane z tym wydarzeniem, jest naprawdę niesamowite i budujące. Mamy wspaniałych młodych ludzi, którzy nie chcą stać obojętnie wobec tego, co się dzieje – wobec zmian technologicznych i wyzwań, jakie dokonują się w świecie. Podejmowany temat sztucznej inteligencji jest czymś, co będzie determinować szybki rozwój lokalny i globalny. Jako miasto chcemy to bardzo ciekawe i ważne zagadnienie AI wplatać w ścieżki naszego rozwoju. Hackathon jest bardzo kreatywnym miejscem i czasem oraz bardzo ważnym elementem dyskusji o przyszłości miasta Stalowej Woli przy zaangażowaniu pomysłów i talentów młodych ludzi – mówił podczas otwarcia wydarzenia Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. 

Uczą przedsiębiorczości

Hackathon AI Stalowa Wola 2024, to dwudniowe wydarzenie, od czwartku 18 kwietnia do piątku, które w swoim podstawowym założeniu ma popularyzować wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, technologii, zaszczepiać postawy innowacyjności, kreatywności oraz przedsiębiorczości. W jego trakcie przygotowywane będą projekty, które stanowią odpowiedź na postawione wyzwania, ukierunkowane na rozwój lokalny.  

Hackathon ma formę konkursu, zatem najlepsze pomysły zostaną nagrodzone zarówno finansowo, jak i rzeczowo.  Trzy najlepsze zespoły mogą zdobyć cenne nagrody: I miejsce: 5000 zł, II miejsce: 3000 zł, III miejsce: 2000 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto