Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prace przy budowie hospicjum w Stalowej Woli dobiegły końca. Pierwsi pacjenci trafią tu już niebawem

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Placówka, której koszt budowy wyniesie 24 miliony złotych, plus 3 miliony na wyposażenie, czyli w sumie 27 milionów złotych
Placówka, której koszt budowy wyniesie 24 miliony złotych, plus 3 miliony na wyposażenie, czyli w sumie 27 milionów złotych Zdzisław Surowaniec
Dobiegła końca budowa hospicjum w Stalowej Woli. Trwa odbiór techniczny i wyposażanie wnętrz obiektu w sprzęt. Na zewnątrz prowadzone są prace przy porządkowaniu obszernego parkingu.

Hospicjum w Stalowej Woli gotowe. Niebawem trafią tu pierwsi pacjenci

Pierwsi pacjenci trafią tu prawdopodobnie za kilka tygodni.

- To obiekt zrodzony z godności, miłości, z obserwacji i potrzeb mieszkańców. Mimo, że śmierć jest tematem smutnym, wywołującym lęk, niepokój, to o takich sprawach trzeba rozmawiać, wypracowując rozwiązania o najwyższych standardach, które będą towarzyszyć chorym w ich ostatnich chwilach - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Placówka, której koszt budowy wyniósł w sumie 27 milionów złotych, będzie dysponować 30 łóżkami w pokojach jedno- i dwuosobowych, a pokoje będą wyposażone w łazienki. W budynku zaprojektowano dodatkową łazienkę z przeznaczeniem dla osób leżących. Zapewnienie chorym intymności jest jednym z najważniejszych założeń w projekcie.

Hospicjum z własną kuchnią

Hospicjum będzie dysponowało własną kuchnią z zapleczem kuchennym, aby móc sprostać wymaganiom osób ciężko chorych. Dla bliskich i rodzin pacjentów zaplanowano 2 pokoje gościnne z łazienkami. Dla pracowników przewidziano część administracyjno-biurową.

Budynek hospicjum ma uwzględniać wszystkie ważne sfery życia chorego: somatyczną, psychiczną, społeczną i duchową oraz umożliwiać kontakt z bliskimi. Znajdzie się miejsce do wspólnego rodzinnego obiadu, zaplanowano też kaplicę, salę ćwiczeń z przyrządami do rehabilitacji i fizjoterapii, sale terapeutyczne, czy sale do wspólnych spotkań. Od strony świetlicy oraz jadalni usytuowane będzie duże panoramiczne okno z widokiem na tarasy i zieleń.

Hospicjum z ambulatorium

Docelowo hospicjum będzie połączone z budynkiem Ambulatorium, którego zaplecze medyczne, rehabilitacyjne, diagnostyczne ma być wsparciem dla funkcjonowania hospicjum. Stworzony obiekt zapewnieni pacjentom jak najwyższą jakość życia, będzie wsparciem nie tylko dla chorych, ale również dla ich bliskich oraz wszystkich zaangażowanych w opiekę oraz codzienne towarzyszenie w chorobie.

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto