Stalowa Wola. Prezydent Lucjusz Nadbereżny podsumował piętnaście lat swojej pracy w samorządzie

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w swoim gabinecie pochylony nad planami rozwoju miasta
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w swoim gabinecie pochylony nad planami rozwoju miasta Facebook
Udostępnij:
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny listem do mieszkańców na Facebooku podsumował piętnaście lat swojej pracy w samorządzie, w tym siedmiu lat na fotelu prezydenta.

„15 lat temu, w 2006 roku, mając 21 lat, rozpocząłem pracę w radzie miasta Stalowej Woli. Towarzyszyło mi wtedy hasło „Wolę Stalową Wolę”. Od tego czasu nic się nie zmieniło, oprócz tego, że to 15 letnie doświadczenie w samorządzie, szczególnie ostatnie 7 lat pełnienia funkcji prezydenta miasta, wskazuje mi bardziej świadomie, bardziej realnie i skuteczniej, co zrobić, aby Stalowa Wola dawała faktyczne perspektywy rozwoju dla obecnych i nowych mieszkańców” – napisał.

Przypomniał, że 7 lat temu, 28 listopada 2014 roku, dostąpił zaszczytu złożenia ślubowania prezydenta miasta Stalowej Woli. „Mijające siedem lat to niesamowity czas realizacji wspólnie z Mieszkańcami odważnego programu pozytywnych zmian w naszym mieście. Wspólnie realizujemy największy plan inwestycyjny dla Stalowej Woli, skutecznie pozyskując środki rządowe, unijne i norweskie. Dzięki temu podejmujemy się wykonania ambitnych projektów, które często były zupełnie nieosiągalne dla naszego miasta” - czytamy w liście.

Prezydent przyznał, że z perspektywy siedmiu lat pracy na stanowisku prezydenta, widzi również niejeden błąd i liczne swoje potknięcia. - Te siedem lat to więc nie tylko czas wypełniony sukcesami, ale również bolesnymi porażkami, gdzie wielokrotnie musiałem w pokorze stanąć przed ogromem problemów, które nigdy wcześniej nie wydawały mi się możliwe do wystąpienia” - stwierdził. Podziękował wszystkim za podpowiedzi, konstruktywną krytykę i wsparcie w trudnych momentach.
Wyraził refleksję: „Pomimo wielu działań, inicjatyw społecznych oraz niespotykanej dotychczas olbrzymiej ilości inwestycji, które odmieniają nasze miasto, ja wciąż nie czuję satysfakcji i momentu, aby spokojnie usiąść w fotelu i powiedzieć, że jest dobrze, że jest „super”. Nie, nie i jeszcze raz nie. Jest do zrobienia jeszcze bardzo dużo, o dużo więcej niż do tej pory”.

Jak ocenił, Stalowa Wola jest w momencie kluczowym dla swojej przyszłości i musi dokonać odważnego skoku, pokonując przepaść pułapki rozwoju i depopulacji. Zwrócił uwagę na realizację projektu utworzenia Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola, dedykowanego dla strategicznych inwestorów z branż nowoczesnych technologii. „Ten odważny plan ma swoje połączone zadania związane z wielkim programem budowy tanich i dostępnych mieszkań oraz dalsze inwestycje w szkoły, przedszkola, żłobki, nowe drogi i dobrą komunikację publiczną oraz nowe tereny zielone i rekreacyjne. Nie zbudujemy nowoczesnego, szczęśliwego miasta zdolnego do pozyskiwania nowych mieszkańców, bez większych nakładów na edukację, kulturę oraz aktywność sportową i rekreacyjną, budując ambitne, aktywne i zdrowe społeczeństwo” - napisał.

Prezydent zapewnił mieszkańców: „Jak nigdy wcześniej jestem świadomy tego w którym kierunku rozwoju zmierzamy, jakie stoją przed nami przeszkody i wyzwania. Z pełną świadomością i przygotowaniem, chcę dalej wspólnie z Państwem w tej drodze rozwoju podążać, pomimo, że pewnie nie raz trzeba będzie przejść trudny odcinek drogi. Jestem pewny, że wspólnie, tylko razem, damy radę”.

Przy okazji prezydent podziękował żonie Oli i synom Miłoszowi i Gabrysiowi „za ich wsparcie, miłość, wiarę w moją osobę i wyrozumiałość”. Podziękował także „niesamowitym współpracownikom”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie