Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa remont Parku Jordanowskiego w Stalowej Woli. Jego symbolem będzie sowa

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Sowa stanie się symbolem Parku Jordanowskiego
Sowa stanie się symbolem Parku Jordanowskiego Zdzisław Surowaniec/Urząd Miasta
W modernizowanym Parku Jordanowskim w Stalowej Woli praca wre. Zakończono montaż palisady drewnianej i zdemontowano ogrodzenie. Zobaczcie zdjęcia.

Trwają prace w Parku Jordanowskim w Stalowej Woli

Nasyp pod górkę saneczkową już jest skończony. Siłownia plenerowa została zamontowana. Fontanna czeka na montaż, a za chwilę pojawi się geokrata z wypełnieniem z ziemi urodzajnej do posiania trawą. Jest też wielka, piękna, drewniana sowa, która stanie się symbolem tego miejsca.

Ogród Jordanowski dla wielu mieszkańców jest wspomnieniem z dzieciństwa. Niestety z powodu wielu lat braku inwestycji w ten teren, braku dbałości o zieleń, to miejsce zostało mocno zdegradowane i nie kojarzy się już tak pozytywnie. Jednak już trwają prace nad rewitalizacją Ogrodu Jordanowskiego, który na nowo odzyska swój blask i znowu będzie cieszył wszystkie pokolenia mieszkańców Stalowej Woli. Koszt przebudowy wyniesie 7,62 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel z Programu Inwestycji Strategicznych 4,5 mln złotych.

Trzy strefy Ogrodu Jordanowskiego

Ogród Jordanowski będzie podzielony na trzy główne strefy: strefę wejściową z wielką sową i placami zabaw, strefy relaksu po bokach: z ławeczkami, siłownią plenerową i górką saneczkową, tężnią solankową, która będzie otoczona zielenią odporną na sól oraz część reprezentacyjną Ogrodu z fontanną posadzkową i mnóstwem zieleni. Siłą tego projektu jest zieleń.

Ogród lekarza Henryka Jordana

Ogród Jordanowski w Stalowej Woli powstał w latach 50-tych XX wieku. Podobnie jak inne tego typu ogrody w Polsce był inicjatywą lekarza Henryka Jordana, lekarza i społecznika. Ogród miał służyć do wypoczynku oraz uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży. Jego układ urbanistyczny oraz nasadzenia zieleni wzorowane były na założonym w Krakowie w 1889 roku pierwszym tego typu obiekcie w Europie. 

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto