Wotum zaufania i absolutorium od radnych dla prezydenta Stalowej Woli

Redakcja
Prezydent Lucjusz Nadbereżny z wotum zaufania i absolutorium
Prezydent Lucjusz Nadbereżny z wotum zaufania i absolutorium Zdzisław Surowaniec
Udostępnij:
Rada Miejska w Stalowej Woli udzieliła wotum zaufania prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu.

- Bardzo serdecznie dziękuję za Państwa zaufanie. Dzisiejsze głosowanie odbieram jako Państwa poparcie dla przedstawionych przeze mnie kierunków rozwoju Stalowej Woli - powiedział tuż po głosowaniu prezydent.

Zanim 20 obecnych na obradach radnych wyraziło stanowisko w sprawie działań prezydenta, prezydent przedstawił Raport o stanie Miasta za 2019 rok. Obszerne sprawozdanie obejmowało podsumowanie jego działalności w roku poprzednim, w szczególności realizację założeń, programów i strategii (w tym: 500+, Dobry Start, Aktywna tablica, Stalowa Sowa) oraz uchwał Rady Miejskiej.

- Stalowa Wola jest miejscem piękniejszym, z którego samorząd i mieszkańcy mogą być dumni. Ten rok utwierdził naszą pozycję w kraju. Dziękuję za wotum zaufania udzielonego wszystkim pracownikom struktury miasta, którzy pracują na sukces Stalowej Woli i komfort mieszkańców. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę kierować ich pracami i współpracować z całą strukturą miasta Stalowej Woli - dodał prezydent Nadbereżny.

Po debacie nad raportem, Rada Miejska udzieliła wotum zaufania Prezydentowi Miasta stosunkiem głosów 13 za, 6 przeciw i 1 wstrzymującym się.

Na tej samej sesji stalowowolscy radni udzielili absolutorium prezydentowi Stalowej Woli z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Za udzieleniem absolutorium głos oddało 17 radnych, przy 3 głosach wstrzymujących.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za tę ocenę i głosowanie, odbieram to jako votum zaufania dla działań, które wspólnie podejmujemy – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podziękował za ten wynik wszystkim współpracownikom w Urzędzie Miasta i jednostkom organizacyjnym. – To jest wynik olbrzymiej pracy nie tylko wszystkich pracowników Urzędu Miasta, ale również całej struktury miasta, zakładów budżetowych, spółek, wszystkich podległych jednostek. Wspólnie realizujemy odpowiedzialną politykę miasta, które stwarza dobrą ofertę w zakresie edukacji, kultury, sportu, opieki medycznej, ale również dotyczącej gospodarki, rozwoju osobistego – mówił Prezydent Stalowej Woli.

Dochody budżetu za 2019 rok wykonano w kwocie 336 milionów 899 tysięcy złotych, co stanowi 97,22 procent, a wydatki określone na 379 milionów 835 tysięcy złotych zrealizowano na poziomie 96,56 procent. Wolne środki wyniosły 3 miliony 439 tysięcy 176,62 złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie