Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto najbardziej aktywni czytelnicy Miejskiej Biblioteki w Stalowej Woli w roku 2023. Zostali nagrodzeni. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Trójka najbardziej aktywnych czytelników Miejskiej Biblioteki w Stalowej Woli.
Trójka najbardziej aktywnych czytelników Miejskiej Biblioteki w Stalowej Woli. Tomasz Gotkowski
Elżbieta Rostojek została Czytelnikiem Roku 2023 w podsumowaniu konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Wygrała w kategorii osób dorosłych. Wśród czytelników do 12. roku życia identyczny tytuł otrzymała Nikola Kiełbasa, a Czytelnikiem Roku 2023 wśród młodzieży została Nadia Hajduk. Damskie grono zdominowało tegoroczny konkurs. Panie w nagrodę otrzymały pamiątkową statuetkę oraz zestaw książek.

Czytelnicy Roku 2023 w bibliotece w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka od 2013 roku, po przeprowadzce do siedziby głównej, prowadzi komputerową ewidencję wypożyczeń swoich zbiorów, dlatego też bez problemów można było odnaleźć osoby, które na swoim koncie mają najwięcej wypożyczeń.

Konkurs czytelniczy jest organizowany od roku 2017. Zwyciężczyni kategorii dla dorosłych, Elżbieta Rostojek w 2023 r. wypożyczyła 378 książek.

Zobacz zdjęcia z wręczenia nagród najlepszym czytelnikom w stalowowolskiej bibliotece

Elżbieta Rostojek, czytelniczka roku 2023 wypożycza książki i audiobooki

– Czytam książki, ale również słucham sporo audiobooków. Czasem zdarza się, że nie spodoba mi się lektor, a książka jest bardzo wartościowa. Sięgam wtedy po jej drukowaną wersję. Najbardziej lubię literaturę piękną, książki psychologiczne, poradniki. Miałam kilkunastoletnią przerwę w czytaniu, w tej chwili jestem wręcz nienasycona literatury, nie wiem, kiedy to się skończy, ale teraz czytam wręcz na okrągło – mówi Elżbieta Rostojek.

Biblioteczny system podaje, że od momentu założenia konta, w październiku 2021 roku, pani Elżbieta wypożyczyła w stalowowolskiej bibliotece już 812 książek.

Nadia Hajduk zachwycona "Anią z Zielonego Wzgórza"

Zwyciężczyni kategorii młodzieżowej, Nadia Hajduk, w 2023 roku wypożyczyła 119 książek. – Bardzo lubię czytać, pozwala mi to się odprężyć. Lubię coś w stylu kryminałów i romansów. Z przeciągu kilku ostatnich miesięcy najbardziej podobała mi się „Ania z Zielonego Wzgórza” – przekonuje Nadia.

Nikola Kiełbasa uwielbia książki przygodowe

Czytelnikiem Roku 2023 w kategorii dzieci została Nikola Kiełbasa, która przez 12 miesięcy minionego roku wypożyczyła w stalowowolskiej bibliotece 137 książek.

– Moimi ulubionymi książkami są książki przygodowe, ale tak naprawdę lubię wszystkie książki. Ostatnią książką, jaką przeczytałam była „Zaopiekuj się mną” – twierdzi Nikola, która na uroczystość przyszła w towarzystwie swojego taty, pana Piotra. – Najczęściej czytamy wieczorem, to są takie nasze „usypianki” – mówi tato laureatki.

Wręczenie nagród najlepszym czytelnikom stalowowolskiej biblioteki

Uroczyste podsumowanie konkursu obyło się w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki. Najlepsi, z rąk Beaty Życzyńskiej, dyrektor biblioteki otrzymali nagrody książkowe oraz specjalne statuetki Czytelnika Roku 2023.

– Cieszę się, że czytelnictwo, szczególnie wśród dorosłych jest bardzo dobre, co potwierdza liczba książek przeczytanych przez zwyciężczynię tej kategorii. Młodzi też chętnie sięgają po książki, jako biblioteka staramy popularyzować modę na czytanie wśród stalowowolan, poczynając od tych najmłodszych – tak 7. Edycję konkursu podsumowuje Beata Życzyńska, dyrektor stalowowolskiej książnicy.

– Zachęcamy do aktywnego czytelnictwa w roku 2024. Za bieżący rok również przyznamy nagrody książkowe oraz pamiątkowe statuetki dla najlepszych Czytelników! – pracownicy stalowowolskiej książnicy zapraszają wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i okolic do swoich placówek.

Zobacz zdjęcia z wręczenia nagród najlepszym czytelnikom w stalowowolskiej bibliotece

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto