MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dobiega końca przebudowa drugiego odcinka ulicy Dąbrowskiego w Stalowej Woli na osiedlu Rozwadów

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Drugi etap przebudowy ulicy Dąbrowskiego objął odcinek drogi o długości 396 metrów
Drugi etap przebudowy ulicy Dąbrowskiego objął odcinek drogi o długości 396 metrów Jacek Rodecki/Stalowka.NET
Za kilka tygodni pojedziemy ulicą Dąbrowskiego w Stalowej Woli. Na ukończeniu jest bowiem drugi etap remontu obejmujący odcinek o długości 400 metrów.

Przebudowa ulicy w Stalowej Woli

Ponad dwa lata temu realizowano pierwszy etap przebudowy, dzięki czemu odcinek ulicy Dąbrowskiego o długości prawie pół kilometra zyskał nowe oblicze.

- Kolejnym odcinkiem ulicy Dąbrowskiego powinniśmy już pojechać początkiem lipca. To ważna ulica bo stanowi alternatywę do przemieszczania się bez konieczności wjazdu na Rynek w Rozwadowie, zwłaszcza dla samochodów o większej masie - mówi Stanisław Sobieraj, wicestarosta stalowowolski.

Drugi etap objął odcinek drogi o długości 396 m. Oprócz modernizacji tego co po ziemią, mieszkańcy doczekali się ciągów pieszych, ścieżki rowerowej i oświetlenia ulicznego, co było ważne w kontekście tego, że arteria biegnie wzdłuż torów kolejowych. Powiatowa Dąbrowskiego kończy się przy ulicy Przedwiośnie, którą miasto zamiesza docelowo wyremontować.

Przebudowa ulicy kosztowała 5,18 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 2,95 mln zł. Pozostałe środki na inwestycję pochodzą z budżetu miasta Stalowa Wola. - W tym miejscu bardzo dziękuję prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu i ówczesnej Radzie Miasta za podjęcie decyzji za dofinansowanie tej inwestycji. Stalowa Wola jest jedna mimo że wiele ulic, chodników ma różnych zarządców. Ważna jest współpraca i gra do jednej brami - uważa wicestarosta stalowowolski Stanisław Sobieraj.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto