Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Atak zimy w Stalowej Woli. Sprzęt do odśnieżania na drogach miasta. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Przeprowadzony został przegląd techniczny sprzętu akcji zimowej, zamontowano pługi do piaskarek
Przeprowadzony został przegląd techniczny sprzętu akcji zimowej, zamontowano pługi do piaskarek MZK
Po wtorkowym ataku zimy sprzęt do odśnieżania wyjechał na ulice Stalowej Woli. Miasto jest przygotowane do akcji Zima.

Sprzęt do akcji zimowej w Stalowej Woli w gotowości

Wcześniej przeprowadzony został przegląd techniczny sprzętu akcji zimowej, zamontowano pługi do piaskarek, a magazyny uzupełnione zostały o dodatkowe ilości soli i piasku.

– Dysponujemy 15 pojazdami technicznymi. Do realizacji tegorocznej Akcji Zima planujemy zadysponować pracowników, którzy będą obsługiwać pługopiaskarki, ciągniki, a także pracowników, którzy ręcznie wspomagać będą działania związane z odśnieżaniem, zwłaszcza na chodnikach i w miejscach do których pojazdy nie będą w stanie dotrzeć. Nad tym wszystkim czuwać będzie całodobowa obsługa dyspozytorska – Małgorzata Bednarz, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta MZK.

Odśnieżanie dróg miejskich w Stalowej Woli

W tym roku pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta odśnieżać będą gminne drogi o łącznej długości ok. 150 km, ok. 400 tys. m2 chodników, ścieżek rowerowych, parkingów gminnych i osiedlowych, a także 190 przystanków. Drogi gminne odśnieżane będą w II, III, IV standardzie Zimowego Utrzymania, tj. rozpoczęcie odśnieżania i posypywania odbywać się będzie do 1 godziny od rozpoczęcia opadów lub wystąpienia śliskości, gołoledzi, a po ustaniu opadów na usunięcie śniegu i śliskości pracownicy mają do 4 godzin.

Jednak MZK nie będzie odpowiadać za drogi, chodniki i pasy drogowe w granicach administracyjnych Miasta Stalowa Wola zarządzane przez Zarząd Dróg Powiatowych, a więc za ulice: Al. Jana Pawła II, Staszica, Energetyków, Poniatowskiego, Popiełuszki, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Czarnieckiego, Niezłomnych, Klasztorna, Przemysłowa, Bojanowska, Jagiellońska, Dąbrowskiego, Ogrodowa, KEN (odcinek od ronda Patrioty do ronda im. Ks. Jerzego Warchoła). Wszelkie uwagi na stan tych dróg podczas zimy prosimy kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli.

Podobnie jest z ulicami KEN, Al. Jana Pawła II (odcinek od ronda Patrioty do Górki) Chopina, Brandwicka, za stan których odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Uwagi na temat chodników i parkingów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej należy zgłaszać do administracji osiedli.

Na stronie MZK Stalowa Wola już aktywowana została zakładka Akcja Zima – na której znajduje się kontakt do dyspozytorów AZ, u których można zgłaszać interwencje związane ze stanem dróg i chodników podczas nadchodzącej zimy.

Nazwa ulicy, które odśnieżać będą służby MZK Sp. z o.o

  •  I kolejność:
    Aleje Jana Pawła II (odcinek do Górki do Rozwadowskiej), Bojanowska (odcinek od Ofiar Katynia do ul. Kwiatkowskiego), Brandwicka (odcinek od Sandomierskiej do Trasy Podskarpowej), C.O.P., Floriańska, Grabskiego, Graniczna, Hutnicza, Karnaty (odcinek od Granicznej do Brandwickiej) Krzywa, Kwiatkowskiego, 11-go Listopada – tunel, Narutowicza, Ofiar Katynia, Okulickiego, Orzeszkowej, osiedlowa k/Bazyliki, Polna – wiadukt drogowy, Rozwadowska, Rynek Rozwadów, Sandomierska, Siedlanowskiego, 1 Sierpnia, Skoczyńskiego, Solidarności, Wojska Polskiego, Wolności, Wyszyńskiego,
  • II kolejność:
    Osiedle Śródmieście, Centralne, Młodynie, Poręby, Skarpa, Pławo, Lasowiaków, Zatorze, Podlesie, Widok, Rozwadów, Piaski, Hutnik.
  • III kolejność:
    Charzewice, Energetyków, Swoły, Zasanie.

Źródło: MZK

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto