Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Stalowej Woli powstaje osiedle Ogrodowe. Jak idą prace? Zobacz ich postęp na zdjęciach

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Nie mogło zabraknąć żurawi budowlanych i u nas na budowie Osiedla Ogrodowego
Nie mogło zabraknąć żurawi budowlanych i u nas na budowie Osiedla Ogrodowego Zdzisław Surowaniec
Przy ulicy Ogrodowej w Stalowej Woli, w sąsiedztwie dawnych bloków Państwowego Gospodarstwa Rolnego, rośnie od podstaw nowe osiedle. Budowa ruszyła przed miesiącem, ale dzięki lekkiej zimie prace nie są przerywane.

W Stalowej Woli powstaje osiedle Ogrodowe

Osiedle Ogrodowe buduje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, której prezesem jest była wiceprezydent Stalowej Woli, Renata Knap. Jak informuje, na placu budowy właśnie zamontowany został budowlany żuraw, który widoczny jest już z daleka, a to oznacza, że budowa nie tylko nie zwalnia tempa ale wkracza w kolejny etap.
 

- Aby zapewnić niezawodne, sprawne i bezpieczne prace nie mogło zabraknąć żurawi budowlanych i u nas na budowie Osiedla Ogrodowego – powiedziała prezes.

Na terenie Osiedla Ogrodowego został wzniesiony także nowy element krajobrazu - nowoczesna stacja transformatorowa. Ma na celu zapewnienie niezawodnego i stabilnego zasilania dla mieszkańców oraz różnych obiektów na tym obszarze.

Jak czytamy na stronie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, stacja transformatorowa, jest kluczowym elementem infrastruktury energetycznej. Jej głównym zadaniem jest konwersja napięcia elektrycznego, co umożliwi dostarczanie energii o odpowiednich parametrach do poszczególnych bloków na Osiedlu Ogrodowym. W rezultacie w lokalach mieszkalnych mieszkańcy będą mogli się cieszyć niezakłóconym dostępem do energii elektrycznej.

Warto podkreślić, że lokalizacja stacji transformatorowej została wybrana z zachowaniem estetyki otoczenia, co jest zgodne z ideą Osiedla Ogrodowego jako przyjaznej i zrównoważonej przestrzeni.

Budowa stacji transformatorowej jest wynikiem współpracy między PGE Rzeszów – Rejon Energetyczny Stalowa Wola i Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową. Przyszli mieszkańcy Osiedla mają teraz pewność, że ich osiedle będzie dysponować niezbędną infrastrukturą energetyczną do zapewnienia komfortowego i bezpiecznego życia.

Z terenu zniknęły słupy, które do tej pory górowały w przestrzeni Osiedla i które ograniczały  dostęp do terenu dedykowanego pod budowę bloku nr 5. Oznacza to, że teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby rozpocząć prace związane z wykopem pod fundamenty budynku wielorodzinnego.

Jak podkreśla prezes Renata Knap „za nami bardzo ważny i wymagający zakres prac, ale też znaczący zakres prac branży elektrycznej, który z sukcesem został wykonany”.  W ramach przebudowy linii posadowione zostały nowe podwójne słupy, która nie utrudniają budowy Osiedla i umożliwiają optymalne zagospodarowanie terenu zgodnie z projektem Osiedla Ogrodowego.

Inwestycja powinna się zakończyć pod koniec roku 2025, a już za kilka miesięcy planowane jest rozpoczęcie budowy kolejnych pięciu bloków mieszkalnych.

Natomiast miasto planuje także budowę nowych dróg na potrzeby osiedla Ogrodowego i Parkowego z rondem turbinowym 4-wlotowym w ciągu drogi krajowej nr 77, czyli trasą podskarpową.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto