Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła budowa nowoczesnego Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Uroczyste „wbicie łopaty” pod budowę nowoczesnego Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli
Uroczyste „wbicie łopaty” pod budowę nowoczesnego Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli Zdzisław Surowaniec
Uroczyste „wbiciem łopaty” pod budowę nowoczesnego Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli zorganizowane zostało w poniedziałek 9 października.

Akcelerator Przemysłowy Stalowa Wola

Inwestor czyli Agencja Rozwoju Przemysłu wybrała wykonawcę, który przy ulicy Kasprzyckiego, naprzeciw Huty Stalowa Wola, zbuduje Akcelerator Przemysłowy w części przemysłowej po Hucie Stalowa Wola.

Obiekt ma mieć charakter produkcyjno-biurowo-usługowy o łącznej powierzchni 8,5 tysiąca metrów kwadratowych i być dedykowany na wynajem przedsiębiorcom. Zaprojektowane rozwiązania jak stal, drewno i beton nawiązują do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, jak i pobliskich terenów leśnych. Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew i roślinności. Mówił o tym Tomasz Miśko, dyrektor tarnobrzeskiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A

Ekologiczny budynek Akceleratora

Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną i służyć wyłącznie do ruchu pieszego. Budynek będzie posiadał wiele aspektów ekologicznych: instalacja fotowoltaiczna, zbiorniki retencyjne, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsce przechowywania rowerów, nowoczesne, inteligentne i ekologiczne systemy wentylacji, ogrzewania i zarządzania obiektem.

Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawca ma się uwinąć do końca 2024 roku.

Obecny na rozpoczęciu budowy akceleratora poseł Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, powiedział, że budowa akceleratora w Stalowej Woli to przykład na zrównoważony rozwój Polski, który polega na tym, że nowoczesne obiekty powstają w całej Polsce, a nie tylko w metropoliach. Zgodził się z tym poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który wskazał na rządzących miastem, którzy maja pomysły na rozwój.

Pozwolenie na budowę akceleratora

Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu Łukasz Gałczyński potwierdził, że wiele zależało pod współpracy z mającym wizje rozwoju miasta prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym i starostwem, które sprawnie zatwierdziło plany budowy. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznał, że kiedy obejmował stanowisko razem z prezydentem Nadbereżnym, nie przypuszczał, że miasto rozwinie się tak wspaniale i jest w największym rozkwicie w swojej historii.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny przypomniał słowa Melchiora Wańkowicza, że tempo życia w Stalowej Woli jest tak szybkie, że od ślubu do urodzenia pierwszego dziecka mijają trzy miesiące. Dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że powstaje w mieście kolejny super nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku.

Na finał przedstawiciele ARP, samorządu i wykonawcy wbili pierwsze łopaty pod budowę Akceleratora Przemysłowego.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto